Rammstein

Členovia

Till Lindemann (zpev)

till-lindemann.jpg

Jméno: Till Lindemann
Datum narození 4. ledna 1963
Místo narození: Leipzig, Německo
Výška: 1,93 m
Přibližná váha: 90 kg
Barva očí: Modré/zelené
Přírodní barva vlasů Hnědé
Rozlišovací znaky: Propíchnuté uši; jizva na břiše
Místo ve skupině: Zpěvák
Obvyklé místo na pódiu: Ve předu, v prostřed
Předešlá skupina: First Arsch (bicí)

Till Lindemann neměl zrovna lehké dětství. Vyrůstal se svými rodiči a o 6 let mladší setrou. Jeho rodiče byli umělci, rozvedli se když byl ještě malý a jeho otec se znovu oženil když bylo Tillovi 12 let. Má dvě dcery, jednu z nich Nele vychovával sám téměř 7 let (Nele z prvního manželství, Marie Louise z druhé vztahu s Anjou Koesling). Bydlí v Berlíně ve čtvrti Prenzlauer Berg.

Till Lindemann rád Marilyna Mansona, ale poslouchá i klidnější hudbu. Byl Evropským šampiónem v plaváni. Pije a kouří.

Životopis

Till Lindemann vyrůstal v malé vesnici zvané Wendisch-Rambow spolu s matkou (Gitte - novinářka), otcem (Werner - básník) a sestrou, která je o šest let mladší. Rodiče se rozvedli v Tillových 12 letech. Jeho první kapelou byla First Arsch, kde účinkoval jako bubeník. Jeho otec zemřel (listopad 1992, upil se k smrti a byl pohřben nedaleko kostela v Wendisch-Rambow), ale Till nikdy neviděl jeho hrob.

Nyní žije v bytě v Berlíně. nesnáší popovou hudbu. jako zvířátko má doma rybu. Till se nedostal na olympijské (1988) hry jako plavec kvůli přetrženému břišnímu svalu, avšak byl mladisví šampión.

Spolu s dalšími členy skupiny (Oliver Riedel a Christoph “Doom” Schneider) navštívil berlínskou premiéru filmu XXX.

Osouzen k zaplacení DM1200 odškodného soudem v Drážďanech (Německo) své ex přítelkyni Anje Koesling,
poté, co ho obvinila z incidentu, který se stal mezi ní a Tillem v říjnu 1997 v hotelu. Je známo, že Till ji udeřil do nosu.
Jeho právníci i on sám odmítli jakkoliv komentovat tento případ

Jeho příjmění je zkomoleno jako “Lindermann” na americké verzi alba
“Sehnsucht”.

Odmítl nastoupit do armády a téměř byl uvězněn za své konání.

Osobní characteristika

Till Lindemann má na jevišti silné charisma. Jeden z jeho specifických pohybů mlácení rukou do své nohy v pokrčeném rozpoložení, což nepatrně připomíná kováře.

Till Lindemann je kvalifikovaný pyrotechnik. Avšak po nehodě v Treptow arena v Berlíně (27. září 1996),
kde se hořící podium propadlo na obecenstvo, začal Rammstein zaměstnávat profesionální pyrotechnický tým, s kterým Lindemann dále trénuje. Každý člen skupiny je pečlivě instruován o svých pyrotechnických pomůckách, které používají.

Sám Till Lindemann prohlašuje, že se mu líbí následující skupiny:
Chris Isaak, Marilyn Manson, Jean-Michel Jarre, Tangerine Dream, Mike Oldfield, Ministry, Nine Inch Nails, Type O Negative, Limp Bizkit, Placebo, Black Sabbath, Deep Purple a jazz v parku během nedělního odpoledne. Také říká: “pro mě byl Kraftwerk první německou opravdovou skupinou.”

Jednoho času si nechal udělat piecing do levého ucha, a to rovnou dvakrát, avšak dlouhou dobu nenosil žádné náušnice. Můžete videět dvě díry v jeho uchu ve většině videoklipů. Nemá žádné známé tetování. Till o sobě prohlásil, že je ateista.

V říjnu 2004 měl již 4 děti: dve dcery a syna (pohlaví čtvrtého je neznámé (Zwitter-pozn. autor překladu)).

Pozadí osoby

Jeho první práce byla u společnosti kultivující rašelinu, ale po třech dnech byl vyhozen.
Pak pracoval jako učeň v tesařství, technik v galerii a byl známý především jako pletač košů.

V roce 1981 Till Lindemann zjevně odmítl svůj nástup do povinné 9 měsíců trvající vojenské služby,
kvůli čemuž byl téměř uvězněn. Mnoho mladých mužů té doby dělalo náhradní službu.

Citáty


 • Osamělost mě někdy dává množství kreativity - pijete další sklenku vína cítíte se ještě hůř.
  Umění nefunguje bez bolesti; umění existuje pro snižování bolesti.

 • Když jsem byl mladiství, byl jsem poednutý vlastnictvím mnoha komerčních věcí, aut, šatů,
  stupidních věcí. Teď když mám všechno, vím, že zbytečné věci vás mohou změnit na velmi stupidního idiota.
  Ve východním Německu bylo velmi málo věcí, ale byl tam pocit solidárnosti, který již neexistuje.
  Nyní je vše konzumní, egoistické a individualistické.
  Přednější než přáteství je nyní zboží.

 • Zvučné “R” nevzniklo úmyslně. Pochází samo od sebe,
  protože v tak hlubokém poloze to tak zpíváte automaticky. Nejsem hudebník v současném významu.
  Nevím nic o nástrojích. Ale naší hudbu podpořuji dobře svým zpěvem a texty. Je to otázka znázornění,
  zabarvení tónu a fonetiky. Nechceme, pro rány boží, vytvářet fašistickou hudbu.
 • Život je jeko květina, i ty nejkrásnější druhy umírají.

Richard Kruspe (gytara)

richard-kruspe.jpg

Jméno: Richard Zven Kruspe Bernstein
Datum narození 24. června 1967
Místo narození: Wittenberg, Německo
Výška: 1,76 m
Přibližná váha: 88 kg
Barva očí: Modrá
Přírodní barva vlasů Hnědá
Rozlišovací znaky: Propíchnuté uši, kouří
Místo ve skupině: Kytarista
Obvyklé místo na pódiu: Vepředu vpravo
Předešlá skupina: Orgasm Death Gimmicks (Kytarista, zpěvák)

Životopis

Když byl mladý, jeho rodiče se rozvedli, žil s matkou a nevlastním otcem. Pracoval jako prodavač a u pokladny ve výkupu láhví. Je rozvedený a podruhé se oženil s herečkou Caren Bernstein. Potkali se New Yorku. Má dceru, kterou můžete vidět při skladbě Tier na Live aus Berlin. Jmenuje se Khira Li Lindemann, ale není Tillova dcera. Bydlí ve stejném domě v Berlíně jako manager Rammsteinu, Emu. Mezi jeho oblíbené skupiny patří: KISS, AC/DC, BLACK SABBATH. Umí dobře Anglicky.

Je hlavním kytaristou skupiny a taky jejím spoluzakladatel.Mluví plynule anglicky. Dřív hrál v kapele Orgasm Death Gimmick. Je jednou rozvedený, ale 29.říjnu 1999 se znovu oženil a to s herečkou Caren Bernstein. Má jednu dceru Khira Li Lindemann, která je mylně považována za Tillovi dceru. Sven je jeho druhé křesťanské jméno. Napsal text k písničce Engel. V mládí dělal wrestling.

Narodil se ve Wittenburgu v Německu. Má dvě starší sestry a jednoho staršího bratra. Když byl starší, přestěhovali se do městečka Weisen. Měl těžké dětství, rodiče se rozvedli a jeho matka se pak znovu provdala. Jenže se svým nevlastním otcem moc dobře nevycházel.
Když mu bylo 12let, byl blázen do skupiny Kiss a v pokojíku měl vylepený jejich plakát. Jeho
nevlastní otec mu tenhle plakat roztrhal, ale Richard ho zase slepil dohromady a pověsil zpět.
Pro Richarda Kiss představovali symbol kapitalismu. “Byli tak slavní, každé dítě je znalo. Ve škole psali do svých sešitů a učebnic nápis KISS, kdyby tohle zjistili učitelé, mohli vás klidně vyhodit ze školy.”

V 16 jel Richard se svými přáteli do Československa, kde si koupil kytaru. První je chtěl prodat, myslel jsi, že by na tom mohl něco vydělat. Jenže pak ho jednou nějaká dívka požádala, aby na ni zahrál. Odpověděl, že to neumí, ale ona na tom trvala, tak na ni Richard prostě začal brnkat. “Čím dýl jsem hrál,” říká Richard,” tím víc byla nadšená. Najednou jsem pochopil, že holkám se líbí kluci, co hrají kytaru.” Kvůli tomuhle zážitku se Richard začal učit hrát na kytaru, od té doby na ni hrál každý den po celé dva roky. V 19 letech, znuděný hudbou v jeho městě, se přestěhoval na Lychener Straße do východní části Berlína, celý den se pak věnoval skládání hudby a hraní na kytaru. Dva roky pak žil sám v bytě s kytarou a soupravou bicích a věnoval hudbě. V téhle části Berlína nikoho neznal a jak sám říká, nebyly to zrovna šťastné chvíle, ale aspoň mohl tenhle čas využít k hraní a věnování se hudbě.

10.října 1989, před pádem Berlínské zdi, se úplně náhodou ocitl uprostřed politické demonstrace (když vyšel z podzemky, dostal se rovnou do davu demonstrujících). Dostal ránu do hlavy a byl zatčen, ve vězení byl šest dní. Po tomto zážitku se rozhodl opustit Východní německo. Utekl přes Československo do Západního Německa, ale po pádu Berlínské zdi se zase vrátil domů na východ. V roce 1992 nebo 1993 se mu narodila dcera Khira Li Lindemann, její matka je bývalá Tillova manželka. Khiru jsme mohli vidět na Live aus Berlin při skladbě Tier a taky nazpívala spolu s Tillem píseň Spieluhr.
V tom samém roce Richard poprvé navštívil Spojení státy spolu s Tillem a Oliverem. Uvědomil si, že nechce dělat Americkou muziku a začal se soustředit na Německou hudbu. V roce 1994 se Richard, Till, Doom a Oli zúčastnili soutěže Berlin Senate Metro, kterou pak taky vyhráli. Cena za vítězství byla možnost nahrát profesionální demo nahrávku. Později se k nim přidal Flake s Paulem.
V roce 1999 si vzal herečku Caren Bernstein. Obřad byl židovský a Richard pro tuto příležitost složil i hudbu. Po svatbě si vzal Richard příjmení své manželky.
Roku 2001 se přestěhoval do New Yorku.

Mluví výbornou angličtinou s tvrdým americkým přízvukem. Vždycky je perfektně oblečen a většinou mívá upravené černě nalakované nehty. Když se ho v jednom rozhovoru ptali na jeho víru v Boha, odpověděl: , ” Ne. Věřím v životní spravedlnost, všechno, co děláte, se vám jednou vrátí zpět.To je pro mě spravedlnost, to je to, v co věřím.” Jinak prý každý den praktikuje pět Tibetských omlazovacích obřadů. Rád poslouchá Kiss, Black Sabath, AC/DC, Big Black, Red Hot Chilly Peppers, Suicidal Tendencies a Panteru. Dříve pracoval jako prodavač a chodil uklízet do jednoho bytu k jedné starší paní . Na turné v roce 2001 ztratil během vystoupení prstýnek

V současné době se Richard věnuje vlastnímu projektu Emigrate. Prohlásil, že roku 2005 chce vydat album(nestíhá, chlapec).

Paul Landers (gytara)

paul-landers.jpg

méno: Paul Landers
Datum narození 9. prosince 1964
Místo narození: Berlín, Německo
Výška: 1,71 m
Přibližná váha: 79 kg
Barva očí: Modrá
Přírodní barva vlasů Hnědá
Rozlišovací znaky: Propíchnuté uši, kouří
Místo ve skupině: Kytara (rytmická)
Obvyklé místo na pódiu:Vepředu vlevo
Předešlá skupina: Die Firma a Feeling B

Životopis

Narodil se předčasně v 7 měsíci a vyrůstal jako jedináček s matkou a otcem. Měl problémy se svým nevlastním otcem a proto se v 16-ti letech odstěhoval. Narodil se pod jiným jménem, ale nechal si ho legálně změnit na počest svého otce. Žil s Flakem v Berlíně. Když byl malý chodil na hodiny houslí, klavíru a kytary. Poslouchá METALLICU, PANTERA a SEX PISTOLS. Má rád kořeněná jídla

Hrál ve skupině Feeling B a Died Firma. Je jednou rozvedený, ale měl by mít přítelkyni. Má dvě děti- syna jménem Emil a dceru. Mluví plynule rusky, ale neumí rusky psát a číst. Pochází odněkud z východní Evropy (pravděpodobně z Běloruska). Kromě kytary hraje i na piáno a housle. Písmeno H. v jeho jméně znamená Henry.

Paul, druhý nejstarší člen skupiny Rammstein, se narodil předčasně v sedmém měsíci těhotenství 9.prosince 1964 v městě Brest-Litovisk v Bělorusku.V dětství žil jeden čas v Moskvě. Jeho otec učil jazyky a matka učila na zvláštní škole. Říká se, že Paul si s otcem moc dobře nerozuměl a proto v mládí odešel z domu. V roce 1983, kdy mu bylo 19, založil v Berlíně spolu s Aljoschou Rompe a Christianem Lorenzem, se kterým žil jednu dobu společně v bytě, skupinu Feeling B. Byla to jedna z prvních punkových skupiny ve východním Německu. Jejich popularita postupem času vzrostla a na jejich koncerty chodilo čím dál tím víc lidí. V roce 1984, ve svých dvaceti, si vzal za manželku Nikki Landers. Nechal si její příjmení a začal používat své prostřední jméno. Mají syna Emila, ale jeho datum narození není známé ( pravděpodobně to bylo někdy v roce 1985). V roce 1994 se Oli s Tillem, Richardem a Doomem zúčastnili soutěže Berlin Senate Metro, kterou pak taky vyhráli. Cena za vítězství byla možnost nahrát profesionální demo nahrávku. Později se k nim přidal Paul s Christianem a v roce 1995 v září vydali své první společné album. V roce 2002 kapela vyrazila na turné k albu Mutter, Paul ale na dvou koncertech chyběl, z jakého důvodu se Paul vystoupení nezúčastnil, se neví. Když v červenci 2002 turné skončilo, objevily se spekulace o rozpadu skupiny. Nakonec se ale rozhodli pokračovat.

Mluví plynule Rusky. Jeho bývalá zaměstnání jsou topič a mechanik telekomunikací. Údajně dělal jako dítě gymnastiku, ale není to moc pravděpodobné. Je jednou rozvedený, má dvě děti, syna a dceru, která se narodila v roce 2000 (2001). V současné době žije s přítelkyní. Jeho oblíbené kapely jsou Pantera, Metallica, a The Sex Pistols. O Paulovi se říká, že je nejupovídanějším členem skupiny Rammstein. Jednou řekl, že kdyby měl být nějakým zvířetem, chtěl by být asi psem, nějakou pouliční uštěkanou směskou.

Cristian Lorenz (klávesy)

flake-lorenz.jpg

Jméno: Christian Lorenz
Datum narození 16. listopadu 1966
Místo narození: Berlín, Německo
Výška: 1,93 m
Přibližná váha: 73 kg
Barva očí: Modrá
Přírodní barva vlasů Hnědá
Rozlišovací znaky: žádné
Místo ve skupině: Klávesy
Obvyklé místo na pódiu: Dole napravo
Předešlá skupina: Feeling B

Životopis

Dřív hrál ve skupině Feeling B na klávesy. Je rozvedený, ale má dceru Annie. V soukromí je spíše tichý a klidnější, ale na koncertech je většinou nepřehlédnutelný. Rád dává rozhovory v němčině. První se ke skupině Rammstein nechtěl přidat, připadala mu příliš divná. V mládí se chtěl stát doktorem.
O jeho soukromí se toho moc neví. Údajně má o tři roky staršího bratra. Objevili se i spekulace o tom, že byl adoptován. Žije v bývalé části Berlína na Prenzlauer Berg (dnes je to část čtvrti Pankow), kde vyrůstal.

Lorenz se učí hrát na klávesy už od svých 15ti let, kdy dostal na narozeniny své první piano. Flake hraje bezesporu na klávesy velmi dobře, on sám si to ale nemyslí. Hru na piáno si prý vybral jednoduše proto, že jeho kamarád z dětství hrál taky na piáno.
V 16 se vyučil strojařem (zřejmě to bral jako přechodné zaměstnání). Od roku 1983, od svých sedmnácti, hrál ve skupině Feeling B, spolu s Paulem Landersem a Aljoschou Rompe.V téhle skupině hrál Flake asi deset let.
Feeling B začínala na undergroundové punkové scéně. Časem popularita Feeling B vzrostla a ke konci NDR to byla jedna z velmi uznávaných východních německých kapel, navzdory jejich undergroundovému charakteru.
Flake žil jednu dobu v bytě společně s Paulem Landersem. Když tihle dva zrovna nehráli někde se skupinou, tak prodávali na černém trhu bundy vyrobené z nastříhaných prostěradel. Dvě bundy znamenaly tolik peněz, kolik si vydělal průměrný dělník. ‘Byly to opravdu snadně vydělané peníze, žádná práce a bez problémů,’říká Paul, ‘Problém to byl, až když vás chytli..’
Skupina Feeling B se rozpadla někdy uprostřed roku 1990. O skupině vyšla i samostatná knížka Mix mir einen Drink.

Flake je známý především díky jeho účasti na velmi originální pódiové prezentaci songu Bück dich, kde spolu s Tillem Lindemannem simulovali anální sex. Zážitek z celého vystoupení ještě umocnil umělohmotný stříkající penis. Ve Worcesteru v Massachusetts je za to zatkla policie a byli obvinění z obscéního chování na veřejnosti. Výpověď seržanta z Policejního oddělení ve Worcesteru, Thomase Radula, uvádí, že Till Lindemann napodoboval sex s Flakem živě na pódiu a používal přitom falický předmět, který stříkal vodu na dav fanoušků.
Ale Bück dich není jediný známý Lorenzův počin na pódiu. Až do roku 2002 Flake při skladbě Seemann jezdil po obecenstvu v gumovém nafukovacím člunu. Během koncertu v St. Petersburg v roce 2001 diváci Flakeho ze člunu vyhodili a ztrhli z něho všechno jeho oblečení. V roce 2002 přebral Flakeho čestné místo Olli. Proč se vyměnili, se neví.
Na Reise Reise Tour při skladbě Mein Teil zas Till Lindemann vaří Flakeho ve velkém kotli pomocí plamenometu.
Při skladbě Weißes Fleisch Flake pro změnu předvádí šílený tanec. Údajně to vzniklo tak, že Flake se na pódiu nudil a tak tam začal prostě tančit. Ostatním se to líbilo a tak to teď musí dělat, ať už chce nebo ne. Na videoklipu Keine Lust zas popojíždí na elektrickém invalidním křesle. Působivá byla i jeho role baletky ve videoklipu Mein Teil.
V roce 2005 během koncertu v Gothenburgu ve Švédsku si Till poranil koleno během songu Amerika, když se srazil s Flakem, který během téhle písničky jezdil na dvoukolovém vozítku Segway. Kvůli této nehodě pak byly zrušeny koncerty v Asii.

Flake je jednou rozvedený, celkem má tři děti. Jedno z nich je dcera jménem Annie. Jeho současný rodinný stav je neznámý.O jeho životě mimo kapelu se toho moc neví, Flake si svoje soukromí dobře chrání.
Jeho přírodní barva vlasů je hnědá, ale vidět jsme ho mohli i s blond hřívou nebo červeným sestřihem. Oči má modré.
Flake je ateista a je proti církvi. ‘Nesouhlasím s přísným náboženstvím. Myslím, že fanatismus a sekty jsou nebezpečné.’
Flake nemá rád Ameriku. Nazývá ji ‘zvráceným národem bez kultury’. Má rád internet (ale dlouho ho nemohl mít doma), taky má rád Polsko a Polské jídlo. A nesnáší americké Fast Foody McDonalds.
Rád poslouchá Einstürzende Neubauten, Die ärzte, Element of Crime, Coldplay, Placebo, Johnny Cash, PJ Harvey, System of a Down, Ministry, Prodigy a jednou prohlásil, že by chtěl být šestým členem Rolling Stones.
Flake rád maluje (některé jeho obrazy jsou na webu rammimages.com ) a má rád klasická auta. On sám má Mercedes.
Často psával příspěvky do fóra Fanarea, který byl na stránkách oficiálního fanklubu, ten byl ale v záři 2004 zrušen.

Už od mládí má přezdívku Flake (v němčině se to vyslovuje ‘Flock’-uh’). Proč zrovna Flake, to není úplně jasné, někde je uvedené, že to je jméno jedné kreslené postavičky. Lidé mu tak prostě začali říkat a už mu to zůstalo. Taky se mu říká Doktor, tahle přezdívka vznikla kvůli tomu, že chtěl být kdysi chirurgem.

Oliver Riedel (basgytara)

oliver-riedel.jpg

Jméno: Oliver Riedel
Datum narození 11. dubna 1971
Místo narození: Schwerin, Německo
Výška: 2,00 m
Přibližná váha: 84 kg
Barva očí: Černá
Přírodní barva vlasů Kaštanová
Rozlišovací znaky: Propíchnuté uši
Místo ve skupině: Baskytara
Obvyklé místo na pódiu: Dole nalevo
Předešlá skupina: The Inchtabokatables

Životopis

Oliver Riedel hraje na basovou kytaru už přes 20 let. Jednou pracoval jako štukatér. Hrál taky v jedné houslové kapele. Zdá se být velice plachý a tichý. Je nejmladším členem skupiny Rammstein. Jezdil na surfu a má skateboard. Je proti trestu smrti. Má rád fotografování a sporty.

Dříve hrál ve skupině ‘The Inchtabokatables’. Nemá žádné sourozence a jeho otec už zemřel. Rád jezdí na skateboardu, taky surfuje. Zajímá se o elektroniku, věnuje se fotografování. Na basovku hraje přes 25 let. Mluví plynule anglicky. Říká se o něm, že je spíše tichý a plachý člověk.

Oliver se na rodil 11.dubna roku 1971 ve Schwerinu jako jediné dítě v rodině Riedelových. Na škole nebyl moc dobrým žákem. Jako dítě byl velmi ostýchavý a i teď je spíše tichý. Po skončení školy pracoval jako zedník. Jinak se toho o jeho dětství moc neví.

V roce 1990, ve svých 19, se Oli dostal do kapely The Inchtabokatables. V roce 1994 se Oli spolu s Tillem, Richardem a Doomem zúčastnili soutěže Berlin Senate Metro, kterou pak taky vyhráli. Cena za vítězství byla možnost nahrát profesionální demo nahrávku. Později se k nim přidal Flake s Paulem. Společně pak v záři 1995 vydali své první album Herzeleid.
V dubnu 2001 kapela vydala album Mutter. Po jeho vydání se objevily spekulace o rozpadu kapely a o neshodách mezi jednotlivými členy. Sám Oli k tomu řekl:
“Nikdy jsme to nechtěli, ale po album Mutter jsme měli těžký období, protože právě Mutter je jedno z našich nejsložitějších alb, v té době na nás byl vyvíjen velký nátlak. Byli tu rozpory mezi členy skupiny, každý měl jiný názor ohledně budoucnosti. Proto jsme si dali rok pauzu a pak jsme se rozhodli zůstat spolu a jít dál.”
V roce 2002 přebral Oli po Flakeovi místo v nafukovacím člunu, se kterým jezdí po pódiu( ale taky nebyl moc šikovnej a jednou z něho vypadl. Video Oliho pádu se dá najít na webu youtube.com). Proč se ti dva vyměnili, se neví.

Má dvě děti, jedno z nich je dcera jménem Emma, ale s její matkou se rozvedl. Má rád fotografování a sporty, hlavně skateboarding a surfing. Jednou prohlásil, že z jejich skupiny toho ví nejvíc o počítačích právě on.

Během jednoho rozhovoru Oli o své rodině a vzatahu s rodiči řekl: Moderátor: “Rozuměl jsi si s rodiči?” Oli: “Mezi námi nebyly žádné větši neshody. Moji rodiče byli mladí a to bylo fajn. Protože věkový rozdíl mezi nám nebyl velký a tak jsme si navzájem rozuměli. Můj táta i mám měli rádi stejnou hudbu jako já. Byli jsme spíše přátelé než rodina.” Moderátor: “Ale určitě jsi se občas pral se svými sourozenci, ne?” Oli: “Ne, protože jsem žádný neměl. Ale vždycky jsem je chtěl a určitě bych se s nimi občas pral.”

Christoph Schneider (bicie)

christopher-schneide

Jméno: Christoph Doom Schneider
Datum narození 11. května 1966
Místo narození: Berlín, Německo
Výška: 1,87 m
Přibližná váha: 84 kg
Barva očí: Modrá
Přírodní barva vlasů Hnědá
Rozlišovací znaky: žádné
Místo ve skupině: Bubny
Obvyklé místo na pódiu: Nahoře veprostřed
Předešlá skupina: Die Firma a Feeling B (druhé bicí)

Životopis

Vyrůstal se svými 5 sestrami, bratrem a svou matkou. Byl druhý nejstarší. Je rozvedený a je silný kuřák. Rád si kupuje drahé věci od návrhářů. Pracoval jako telefonní technik. První bicí soupravu dostal od svého bratra na 14. narozeniny, byly vyrobeny z nádob na odpadky. Hrál házenou. Naučil se velice dobře anglicky z televize a rádia. Nemá rád výšky. Má rád tvrdou muziku.

Dřív hrál ve skupině Die Firma. Je rozvedený, ale znovu se oženil. Má dceru. Pije, příležitostně kouří. Na koncertech při hře na bubny křičí. Sloužil v armádě. První bubny mu sestavil jeho bratr z plechovek

Narodil se 6.května roku 1966. Jeho otec byl hudebník. Schneider je nejstarší ze šesti sourozenců. Má jednoho bratra a pět sester. Jedna z jeho sester, Constance, navrhovala kostými pro Rammstein. V roce 1980, když mu bylo 14let, vyrobil mu jeho bratr bubny z hliníkových plechovek. V 16 vyšel školu a začal pracovat jako telekomunikační asistent. “Nakonec, když jsem dlouho dobu šetřil, jsem měl dost peněz na to, abych si koupil vlastní bicí soupravu. Nebyl sice nejlepší, když to srovnán s tím, co mám teď, ale v té době mi to vůbec nevadilo. Nebyly to zrovna kvalitní bubny, takže byly každou chvíli rozbité. Ale naštěstí jsem měl kámoše, co byl svářeč, takže mi je vždycky nějak opravil.”, říká Doom. V roce 1984, v 18 letech, musel jít na vojnu. Doom je jediným z kapely, kdo byl na vojně.

V roce 1985-86 dal výpověď v práci a podal přihlášku na univerzitu, kde chtěl studovat hudbu. Nikdy ho ale nepřijali, i když to zkoušel dvakrát. Jeho otec nikdy nebyl moc nadšený z toho, že Doom hraje na bubny, chtěl, aby se radši naučil hrát na trubku. Jeden čas, se zkoušel uchytit v různých kapelách, ve 24 byl ve skupině Die Firma. V roce 1994 se s Tillem, Richardem a Olim zúčastnili soutěže Berlin Senate Metro, kterou také vyhráli. Díky tomu se jim dostalo možnosti natočit profesionální demo. Později se k nim přidala dvojka Paul a Flake

Má radši když ho lidé oslovují Doome nebo Schneidere. Hrál ve skupinách Keine Ahnung, Frechheit, Die Firma, Feeling B. Nejradši poslouchá heavy metal. V soukromí je spíše tichý a ostýchavý člověk. Je jednou rozvedený, ale v roce 2005 se znovu oženil s Ruskou. Stejně jako Richard se rád dobře oblíká. Jednou prohlásil, že velký vliv na něho měl Phil Rudd z kapely AC/DC. ” Na bubny hraje vážně skvěle, od začátku byl mým vzorem. Ale to je už dlouho. Například ‘Neue Deutsche Welle’ a ‘New Wave’, to jsou podobný kapely jako Ministry. Hodně mě taky ovlivnilo “tvrdý” techno nebo různý “temný” skupiny. Jsem velký fanoušek Pantery, líbí se mi jejich album ‘Vulgar Display of Power’. Zní to jako zvuk mýho auta!(smích). Vinnie Paulovi se to na tomhle albu sakra povedlo. Nebo třeba Chad Smith z Red Hot Chilly Peppers je taky skvělej bubeník. Taky mám rád John Otta z Limp Bizkit, se kterým jsem se spřátelil na turné v roce 1998 ve Spojených Státech.”
O společném turné s kapelou KISS řekl: “Tohle byla ta nejdůležitější věc v mé kariéře! Vzali nás na jejich turné po Jižní Americe, byli jsme v Brazílii, v Argentině, taky v Mexiku. Bylo tu fantastický. Být tak blízko skupině jako je KISS. Pro mě jsou to hvězdy rocku. Máme s nimi společnou fotku. Mohli jsme dělat naše ohnivý show a oni neměli nic proti. Oni jsou prostě über!”