Rammstein

RAMMSTEIN

Zaujmavosti

Kdo nebo co je to "Rammstein"?
"Rammstein" je německá hudební skupina.

Jsou to:

Co vlastně "Rammstein" znamená?
- "Rammstein" je název německé hudební kapely. Jak tento název vznikl je napsáno zde. V knize "Rammstein" je význam slova Rammstein popisován takto: "Rammstein je neštěstí a svět je plný neštěstí."

Co hrají Rammstein za styl?
- Na hudební směr, který produkují neexistuje hudební škatulka. Hrají svůj vlastní hudební styl, který je postavený na kytarových riffech, hlubším a drsnějším vokálu a v neposlední řadě na elektronických prvcích a klávesách. Zajímavé je že se zde v podstatě nevyskytují kytarová sóla.

Jak přišel Richard ke jménu Bernstein a co znamená písmeno Z. v jeho jméně?
- Ke jménu "Bernstein" se dostal tak, že si vzal modelku/zpěvačku/herečku Caron Bernstein. A Z. v jeho jméně znamená "Sven" (psáno Zven).

Jsou Rammstein nacisté,fašisté apod.?
- Nejsou. Tuhle nálepku dostali už při vydání alba Herzeleid, kde byli na obale vyfoceni údajně, jako postavy čisté árijské rasy. Jedná se pochopitelně o nesmysl a sami Rammstein uvedli, že tento koncept při vytváření alba vůbec nezamýšleli.
Sám Flake řekl: "Nikdy v životě jsme nenapsali politickou píseň, a pravděpodobně to taky nikdy neuděláme (pozn. což už teď, po vydání skladby "Amerika", bohužel není pravda). Diskriminují nás jenom proto, že jsme Němci. Skupině "Kraftwerk" se před dvaceti lety stalo to samé. Kdybychom byli ze Španělska nebo Dánska, neměli bychom žádné problémy."

Dostal se Till na Olympiádu?
- Existují dvě úplně odlišné odpovědi na tuto otázku, ale v obou případech se na Olympiádu nedostal:
  • Till závodně plaval a stal se Evropským šampiónem v plavání na krátké vzdálenosti. Poté si ale přetrh sval a skončil. A právě proto se na Olympiádu nedostal.
  • Till se nikdy plavání závodně nevěnoval a pokud ano tak se nestal Evropským šampiónem.
Nechám na vás, které verzi budete věřit...

V kterém filmu hrál Till Lindemann?
- Ve filmu "Tučňák Amundsen" (Amundsen, der Pinguin). Hrál tam zápornou roli. zde si můžete stáhnout video jak tučňák Amundsen kousnul Tilla do ruky.


Kdo je Khira Li Lindemann?
- Khira je Richardova dcera. Příjmení má po matce, která byla svého času vdaná za Tilla. Po rozvodu s Tillem si nechala jméno Lindemann, a pak měla s Richardem holčičku, ale nikdy si ho nevzala. A tak zůstalo malé Khiře jméno Lindemann po matce. Khira zpívá v refrénu skladby "Spieluhr" tento text. Můžete ji vidět na videozáznamu koncertu "Live aus Berlin" ve skladbě "Tier".

Kdo je Bobo?
- Bobo (celým jménem Bobolina) je zpěvačka, která nazpívala pro "Rammstein" vokální party ke skladbám "Engel", "Nebel" a "Alter Mann (Special version)", pozadí písně "Stirb nicht vor mir". Můžete ji vidět na videozáznamu koncertu "Live aus Berlin" ve skladbě "Engel".

Kdo zpívá ženský vokál ve skladbách "Sonne" a "Halleluja"?
- Jsou to samply nahrané z CD "Symphony Of Voices".

Co se děje na koncertě při skladbě "Bück dich"?
- Till na diváky nemočí. Má v kalhotách umělý penis, na který je napojena hadice. Ta vede za pódium a je napojena na kompresor. Ten pak vhání bílou tekutinu do umělého penisu a Till s ním kropí diváky v kotli.

Co se děje na koncertě při skladbě "Adios"?
- Během Richardova kytarového sóla, kytara, na kterou hraje, hoří. Flake během celé skladby hraje na malý bubínek, ze kterého padá voda, která při kvalitním nasvícení vypadán jako odlétávající jiskry.

Co a kde je skrytý track na Reise Reise?
- Skrytý track najdete tak, že přetočíte Reise Reise do nuly. Je to záznam z černé skříňky z japonského letadla JAL 123, které havarovalo v roce 1985. Na palubě bylo 524 z nichž 520 zemřelo. Na japonské edici Reise Reise tenhle track není.

Co říká Till na začátku klipu Mein Teil a o čem je skladba?
- V překladu to znamená " "Hledám dobře stavěného 18-30 letého na porážku." Řezník.". Takhle zněl podaný inzerát od německého kanibala Armina Meiwese(41), o kterém je text celé skladby. Na tuhle nabídku se mu ozval Bernd Jürgen Brandes(42). Domluvili se na tom, že mu Armin Meiwes uřízne penis, společně ho sní a pak ho zabije. To celé natočil na video. Jak později však Armin Meiwes řekl ,,Penis byl po tepelné úpravě nepoživatelný". 2.2.2004 byl Armin Meiwes (42) odsouzen senátem zemského soudu v Kasselu za zabití, nikoli za vraždu, k osm a půl roku vězení. Znamená to, že by mohl při dobrém chování být propuštěn za čtyřiapůl roku.

Proč už nejezdí Flake na nafukovacím člunu?
- Na koncertě v St. Petersburgu 2001 se člun s Flakem převrátil a Flakovi rozvášněný dav serval téměř všechny šaty.

Kolik má kdo dětí?
  • Till Lindemann - 4
  • Richard Kruspe Bernstein - 2
  • Paul Landers - 2
  • Olivek Riedel - 2
  • Flake Lorenz - 3
Co je Emigrate?
- Je to Richardův sólový projekt. Má v něm zpívat anglicky a je inspirovaný ruskou hudbou.

Proč se píše před Flakovo jméno Doktor?
- Flake chtěl být jako malý chirurg, ale jelikož nešel na vojnu, tak mu nebylo dovoleno studovat.

Kdo zpívá ve skladbě Moskua dívčí vokál?
- Není to skupina Tatu, jak se mnoho lidí domnívá, ale je to zpěvačka Viktoria Fersh.

Kdo zpívá v písni "Stirb nicht vor mir" s Tillem?
Zpěvačka Sharleen Spiteri ze skupiny Texas.
Žádné komentáře